Pátý zásah - odstranění nebezpečných stavů Švihov

Dnes v odpoledních hodinách zasahovali tři členové naší jednotky v místním Hradu Švihov. Jednalo se o poranění dolní končetiny jedné z dívek, která byla na prohlídce hradu a pohybovala se na opevnění hradu v oblasti štřílny hned za branou do hradu. Při opouštění této střílny se dívce pod nohou uvolnil kamen a poté co seskočila na zem, ji kamen uděřil do oblasti achylovi šlachy, kde způsobil zranění a masivní krvácení. Jeden z členů který se pohyboval v blízkosti hradu, přispěchal na pomoc a ihned zavolal na operační středisko zdravotní záchranné služby. Z Operačního střediska ZZS mu odpověděli, že bohužel mají všechny sanitky v terénu. Po domluvě s operačním středikem ZZS, kontaktoval člena naší zásahové jednotky, který je zaměstnaný u ZZS a působí u naší jednotky jako zdravotní záchranář, zda by mohl dorazit na místo události. Na naší hasičské zbrojnici se spolu s dalším členem vybavil zdravotnickými potřebami a vyrazili na místo. Po nahlášení události na KOPIS do Plzně nám ihned byla otevřena událost a akce je vedena jako zásah. Po příjezdu na místo bylo provedeno ošetření končetiny a poté převoz s VEA VW Transporter do Klatovské nemocnice. Po příjezdu do nemocnice byla zraněná osoba předána do péče zdravotníků v ambulanci, kde bylo provedeno důkladnější ošetření a následná péče. Po předání pacientky se vrací jednotka zpět na základnu.

Sbor dobrovolných hasičů Švihov
Čechova 378