Švihovský kabrňák 2017

Dne 10.6. se uskutečnil závod Švihovský kabrňák. Bezmála pět desítek dětí ze Švihovska svedlo v sobotu souboj o titul Švihovský kabrňák. Malí hasiči, z nichž nejmladšímu bylo pouhých šest let, museli během soutěže zvládnout stejné disciplíny, jako musejí zvládnout dospělí, kteří usilují o titul železného hasiče. Jen byly přizpůsobeny jejich věku. S náročnými úkoly děti někdy válčily, ale vše zvládli i ti nejmenší.

Vítězové jednotlivých kategorií (od nejmenších): Waldmann Lukáš, Böhm Vašík (oba SDH Červené Poříčí), Hnátová Karolínka, Pícka David (oba SDH Švihov), Kramerová Veronika (SDH Červené Poříčí), Týzlová Eliška, Týzl Vratislav (oba SDH Malechov), Bošková Veronika, Slíva Filip (oba SDH Červené Poříčí), Janeček Martin (SDH Malechov).
Zdroj: https://klatovsky.denik.cz/zpravy_region/fotogalerie-ve-svihove-usporadali-zelezneho-hasice-v-detskem-provedeni-20170613.html

autor: klatovsky.denik.cz

foto: mhasicisvihov.rajce.idnes.cz/Svihovsky_kabrnak_10.6.2017/