Desátý zásah - Opět požár pole (strniště)

Dnes několik minut před půl pátou odpoledne jsme vyjeli s CAS 32 Tatra 815 v počtu 1+3, VEA VW Transporter v počtu 1+2 a DA 8 A-31 Avia v počtu 1+2 na požár pole mezi obce Ježovy a Trnčí. Po příjezdu na místo události už byl požár lokalizován zemědělci, kteří měli kvůli vysokým teplotám a rizikům požárů na místě připravený fekál s vodou. Na místě jsme s jednotkami HZS PK ÚO Klatovy a SDH Chudenice prováděli dohašovací práce. Po dohašení požářiště se jednotky vydali na své stanice. Po několika ujetých metrech byla naše jednotka společně s jednotkou SDH Chudenice navrácena zpět na místo zásahu, kde se vznítil sběrací vůz. Během doby, co se naše jednotka nacházela na čerpacím stanovišti se na místo vrátila jednotka SDH Chudenice a se zbytkem vody uhasila sběrací vůz.