Vyhlašování poplachu

Požární poplach je naší jednotce vyhlašován třemi způsoby

• AMDS

• SMS

• SIRÉNOU

AMDS

Automatické hlasové volání (tzv. plechová huba) na mobilní telefon s potvrzením příjmu hlasové zprávy s typem a adresou události ve tvaru: „Hasičský záchranný sbor, krajské operační středisko, vyrozumívací zpráva, pro poslech zprávy stiskněte 1, pro odmítnutí zprávy stiskněte 2“ (po potvrzení stiskem klávesy 1) „Požár, výškové budovy, Červené Poříčí, v bytě, 2 patra" Přehrávání skončilo, pro znovuspuštění přehrávání stiskněte 1, jinak zavěste“

SMS

Textovou zprávou na mobilní telefon s typem události a doprovodným textem (upřesněním události) např. ve tvaru: „06.12.2015 18:31:20 -POZAR, VYSKOVE BUDOVY, I.st. poplachu - Cervene Porici, Cervene porici, v byte, prazdny, 2 patra"

SIRÉNOU

Je vyhlašován jednou přerušeným tónem během jedné minuty, a nebo jde-li o elektronickou sirénu, napodobením hlasu trubky troubící tón „HO-ŔÍ“, „HO-ŘÍ“ také po dobu jedné minuty s doprovodným slovním zněním ve tvaru: „Požární poplach, požární poplach, požární poplach, právě byl vyhlášen požární poplach, svolávání všech hasičů, Požární poplach…“